Didim de Reklam Didim Vergi Dairesi
Vergi No: 937 00 89 244
trarzh-CNenfrdeitjakoru

Bafa Gölü Tabiat Parkı

Doğa Severler İçin En Güzel Seçenek; Bafa Gölü Tabiat Parkı

Başlı başına bir doğa harikası olan Altınkum’un dışında Didim’in çevresi de pek çok güzelliği bir arada barındırıyor. Bunlardan ilki Didim’e yalnızca 16 km mesafede yer alan Bafa Gölü Tabiat Parkı. Aslında bir zamanlar bir koy olan ancak alüvyonlar nedeniyle denizle bağlantısı kesilerek lagün halini alan gölde aralarında nesli tehlike altında olanların da olduğu birçok kuş türü yaşamakta. Göl içinde bazen tekne turları da düzenleniyor.

Gölün çevresini saran zeytinlikler, çam ağaçları ile birlikte kalabalıktan uzak doğa içinde bir vakit geçirmek isteyenler için oldukça ideal. Bir Diğer alternatif de bol miktarda oksijen depolayıp güzel fotoğraflar çekebileceğiniz göl çevresinde yapılan doğa gezileri.

Didim'den Bafa Gölü’ne yalnızca 30 km. mesafede bulunmakta ve Didim-Bafa Gölü arasında her 20 dakikada bir olmak üzere dolmuş seferleri bulunmaktadır.

Bafa'ya en yakın havalimanı Bodrum'dadır. Bodrum-Milas arası ise yaklaşık 40 dakika sürüyor. Milas garajından kalkan minibüslerle Bafa Gölü'ne gidebilirsiniz. İzmir ve İstanbul'dan Bodrum'a Söke üzerinden giden otobüsler Bafa Gölü'nün kıyısından geçiyor. Bafa, İzmir'e 1.5 ve Dalaman'a 3 saat uzaklıkta. İstanbul'dan otomobille yaklaşık 8 saatte Bafa'ya ulaşabilirsiniz.

Bafa-Milas : 28 Km
Bafa-Selimiye : 13 Km
Bafa-Söke : 54 Km
Bafa-Didim : 40 Km
Bafa-Güllük : 50 Km
Bafa-Latmos Herakleia Antik Kenti : 9 Km
Bafa-Akbük : 35 Km
Bafa-Milet : 45 Km    
Bafa-Efes : 104 Km
Bafa-Iassos :  60 Km
Bafa-Pamukkale : 220 Km
Bafa-Kuşadası : 84 Km
Bafa-Priene : 60 Km
Bafa-Bodrum : 100 Km
Bafa-İzmir : 170 Km
Bafa-Akköy : 25 Km

Bu Sayfa 9249 Defa Ziyaret Edildi

BU KATEGORİDEN DİĞERLERİ


Saplı Ada
Firmalarınızı Ücretsiz Eklemek İçin Tıklayın Didim Firma Rehberinde Ücretsiz Üyelik veya Sponsor Üyelik Olarak Firma Ekleme Talebinde Bulunabilirsiniz